Pompy ciepła Hisense Hi-Therma. Wydajność i funkcjonalność w jednym

Connect Life

Druga generacja powietrznych pomp ciepła Hi-Therma oferuje wydajne i energooszczędne rozwiązanie do ogrzewania, chłodzenia i wytwarzania ciepłej wody użytkowej w pomieszczeniach. Poznaj bliżej te innowacyjne urządzenia, które spełnią Twoje potrzeby.

Nowoczesne i efektywne rozwiązania

Ekologiczny czynnik chłodniczy R32

Nowa jednostka spełnia wymagania rynku UE dotyczące polityki klimatycznej w zakresie ograniczenia wpływu urządzeń na ocieplenie klimatu. System pompy ciepła Hisense Hi-Therma wykorzystuje czynnik chłodniczy R32, co pozwala osiągnąć nowe europejskie cele emisji CO2, a także wyższe parametry wydajności.

Szeroki zakres działania – gwarancja pracy nawet w ekstremalnych warunkach

Pompy ciepła powietrze-woda Hisense serii Hi-Therma gwarantują stabilną pracę, nawet przy temperaturach zewnętrznych tak niskich jak -25°C. To oznacza skuteczne zaspokojenie zapotrzebowania na ogrzewanie w ekstremalnie zimnych obszarach. Dostępne są modele w typie split oraz monoblok o wydajności od 4,4 do 16 kW. Jednostki mogą podgrzewać wodę do temperatury 60°C, a temperaturowy zakres pracy w trybie c.w.u. został rozszerzony do 40°C temperatury zewnętrznej, z możliwością osiągnięcia maksymalnej temperatury 75°C z grzałką elektryczną, umożliwiającą sterylizację.

Wysoka efektywność A+++ –

Cały typoszereg charakteryzuje się najwyższą klasą energetyczną A+++ w warunkach niskiej temperatury wody i klasą A++ w warunkach wody o średniej temperaturze. To oznacza realne oszczędności na rachunkach za energię, zmniejszenie zużycia energii elektrycznej i korzystny wpływ na środowisko.

Sprężarka inwerterowa o wysokiej wydajności – cisza, efektywność i niezawodność

W konstrukcji zastosowano wysokowydajną podwójną sprężarkę rotacyjną z falownikiem DC. Charakteryzuje się ona podwójną komorą ciśnieniową i symetrycznym położeniem, co efektywnie redukuje wibracje, hałas i zwiększa wydajność, szczególnie przy niskich częstotliwościach. Dodatkowo, podwójna sprężarka rotacyjna ma odpowiednie rozwiązania zapobiegające problemom z olejem smarującym i separator gaz-ciecz, co sprawia, że system jest niezawodny.

Współpraca z zewnętrznym źródłem ciepła

System Hi-Therma może współpracować z zewnętrznymi źródłami ciepła, takimi jak kolektory słoneczne lub kocioł. Dodatkowe źródło ciepła pozwala zwiększyć efektywność energetyczną i zoptymalizować koszty eksploatacji.

Współpraca z panelami PV i funkcja Smart-Grid

Pompę Hi-Therma można zintegrować ze Smart Grid, co pozwala na obniżenie kosztów eksploatacji i redukcję emisji dwutlenku węgla. Możesz także połączyć ją z panelami fotowoltaicznym.

Wygoda użytkownika

System Hi-Therma pozwala niezależnie sterować temperaturą w 7 pomieszczeniach poprzez czujniki temperatury lub termostaty pokojowe. To idealne rozwiązanie, które pozwala dostosować temperaturę do potrzeb każdego mieszkańca domu. Dzięki zestawowi zaworu mieszającego, można również regulować dwoma oddzielnymi obiegami grzewczymi, uzyskując różne temperatury wody do ogrzewania podłogowego i grzejników.

Tryb obniżonego poziomu głośności i praca nocna

System pompy ciepła powietrze-woda Hi-Therma może pracować w trybie cichej pracy. Ten tryb pozwala na obniżenie poziomu hałasu o 8 dB. W trybie pracy nocnej można dostosować czas pracy zgodnie z potrzebami, przy poziomie ciśnienia akustycznego obniżonym do 35 dB(A).

Sterowanie

Jednostka wewnętrzna ma wbudowany przewodowy sterownik z dużym kolorowym ekranem, umożliwiający łatwą obsługę za pomocą pokrętła i przycisków. Wszystkie obiegi pracy i pomieszczenia można skonfigurować osobno. Intuicyjny interfejs wyświetla ustawienia cykli pracy i temperaturę wody w czasie rzeczywistym. Pasek świetlny LED wokół kontrolera przewodowego wskazuje aktualny tryb pracy (zielony, czerwony i żółty).

Łatwe sterowanie dotykowe

Kolorowy, dotykowy sterownik jest standardowo dostępny w przypadku jednostki typu monoblok i opcjonalnie w przypadku jednostki typu split. Intuicyjne menu umożliwia łatwą konfigurację, obsługę w 10 językach (w tym polskim, angielskim, niemieckim, francuskim, itp.), wizualizację zużycia energii, sterowanie różnymi obiegami wody i pomieszczeniami, alarmy oraz zaawansowany wyświetlacz parametrów. Dodatkowo, dostępna jest obsługa zegara tygodniowego i trybu wakacyjnego oraz tryby: ECO/Cichy/Nocny dostosowane do różnych potrzeb użytkowników.

Inteligentna kontrola poprzez aplikację

Producent oferuje sterowanie pompą ciepła poprzez aplikację Hisense Smart APP. Dzięki adapterowi Hi-Mit, podłączonemu do Internetu przez bezprzewodową sieć LAN, możesz sterować systemem Hi-Therma za pomocą smartfona, gdziekolwiek jesteś. To inteligentne zarządzanie energią obejmuje dzienne, tygodniowe i miesięczne przeglądanie danych dotyczących zużycia energii elektrycznej oraz ustawianie trybów oszczędnych.