Ciepło w Twoich rękach

Pompy ciepła Hisense

System pomp ciepła powietrze–woda Hisense to nowa generacja rozwiązań grzewczych wykorzystujących odnawialne, darmowe źródło energii (powietrze) do ogrzewania lub chłodzenia domu oraz do produkcji ciepłej wody użytkowej. Urządzenia cechują się bardzo wysoką sprawnością i doskonałą wydajnością, są ekologiczne i ekonomiczne – zmniejszają zanieczyszczenie środowiska przy zachowaniu wysokiej efektywności energetycznej. Pompy ciepła Hisense wpisują się przy tym w trend bycia smart, aby jak najlepiej zadbać o wygodę użytkownika – można nimi sterować za pomocą aplikacji Hisense Hi Mit II.

Dopasuj pompę do swojego domu

lub

Hisense Monoblok

Hi-Therma

Monoblok

Hi-Therma

Split

Hi-Therma

Integra

Podstawowe funkcje pomp ciepła Hisense

Efektywne grzanie

Pompy ciepła Hisense to idealne rozwiązanie zaprojektowane z myślą o Twoim komforcie i oszczędnościach. Dzięki zaawansowanym funkcjom, takim jak inteligentne sterowanie i optymalizacja energii, urządzenia są nie tylko przyjazne dla środowiska, ale także gwarantują Ci komfortowe warunki w domu bez obaw o rosnące koszty.

Ciepła woda
użytkowa

Dzięki pompie cyrkulacyjnej umieszczonej w instalacji, pompa ciepła Integra zapewnia odprowadzanie zimnej wody do podgrzewacza i ciągłe zasilanie punktów poboru w ciepłą wodę. W ten sposób ciepła woda o nastawionej w urządzeniu temperaturze pojawia się w punktach poboru niemal natychmiast.

Docenione wzornictwo

Starannie zaprojektowana obudowa o wyjątkowo smukłym kształcie została wyróżniona prestiżową nagrodą ReddotAward 2022 w dziedzinie wzornictwa.

Wygodny
sterownik

Jednostka wewnętrzna ma wbudowany przewodowy sterownik z dużym kolorowym ekranem, który można łatwo obsługiwać za pomocą pokrętła i przycisków, a wszystkie obiegi pracy i pomieszczenia da się skonfigurować osobno.

Sterowanie do 7 pomieszczeń

W instalacji z jedną pompą ciepła Hi-Therma można niezależnie sterować temperaturą nawet w 7 pomieszczeniach poprzez zamontowanie w nich czujników temperatury lub termostatów pokojowych.

Współpraca z panelami PV
i funkcja smart grid

Pompę ciepła Hi-Therma można zintegrować ze Smart Grid, aby uzyskać niskie koszty eksploatacji wymagane do osiągnięcia celów redukcji emisji dwutlenku węgla. Ponadto system można połączyć z panelami fotowoltaicznym i zredukować koszty zużycia energii elektrycznej.

Warto wiedzieć

Czym jest pompa ciepła?

Pompa ciepła to urządzenie, które służy do przekształcania energii z jednego medium do drugiego w celu ogrzewania lub chłodzenia pomieszczeń. Działa na zasadzie wykorzystania energii odnawialnej, takiej jak energia z ziemi, powietrza lub wody, aby dostarczyć ciepło do wnętrza budynku lub go schłodzić.

Którą pompę ciepła wybrać?

Przy wyborze pompy ciepła zwróć uwagę na:
1. Rodzaj pompy ciepła i dostępność przestrzeni w domu.
2. Zapotrzebowanie na ogrzewanie. Określenie mocy pompy ciepła jest zależne od parametrów budynku i technologii konstrukcji (ściany, dach, izolacja, okna) oraz rodzaju ogrzewania (grzejniki vs. ogrzewanie podłogowe). Warto skonsultować się z instalatorem lub przeprowadzić audyt energetyczny.
3. Rodzaj instalacji c.o. Wybór pompy ciepła powinien uwzględniać rodzaj źródeł ciepła w domu (grzejniki vs. ogrzewanie podłogowe). Pompa musi dostarczać odpowiednią temperaturę dla efektywnego działania.
4. Producenta i jakość urządzenia. Wybór renomowanego producenta o dobrym doświadczeniu jest kluczowy. Sprawdź, czy pompa ma certyfikaty jakości, długi okres gwarancji, dostępność serwisu i części zamiennych.
5. Dodatkowe funkcjonalności: sterowanie przez aplikację głośność pracy itp.

Ekologia i oszczędność – hit czy mit?

Pompa ciepła używa niewielkiej ilości energii elektrycznej do przetwarzania energii odnawialnej na ciepło użytkowe, co czyni ją bardziej energooszczędnym rozwiązaniem w porównaniu do tradycyjnych systemów grzewczych lub klimatyzacyjnych. Jej wydajność grzewcza jest większa niż pobór energii elektrycznej, dzięki czemu system jest niezwykle efektywny. W ten sposób możesz jednocześnie dbać o środowisko i cieszyć się komfortową temperaturą w domu.

Dofinansowanie do zakupu pompy

Skorzystaj z dofinansowania do zakupu pompy ciepła w ramach programu „Czyste powietrze”. Aktualne informacje znajdziesz na stronie programu

Dofinansowanie do pompy ciepła – zapytaj Doradcę!

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłosił, że planuje wydać w 2024 roku na projekty środowiskowe ponad 15,8 mld zł. To ponad 1 mld zł więcej niż w 2023 roku. W ramach tej kwoty dotacje mają stanowić ponad 11,7 mld zł. NFOŚiGW szacuje, że rok 2023 zamknie się ostatecznie kwotą 14,7 mld zł przeznaczoną na projekty środowiskowe. Dla przypomnienia w 2022 roku było to zaledwie ponad 7,4 mld zł.

Kto może ubiegać się o dotację do pomp ciepła? Od czego zacząć i jak poprawnie złożyć wniosek? Na te oraz inne pytania odpowiada nasz Doradca w cyklu filmów „Dofinansowanie do pomp ciepła – Zapytaj Doradcę!”. Zobacz i zyskaj niezbędną wiedzę!

Zobacz pozostałe filmy z tej serii!