Jakie są korzyści z zarządzania wszystkimi urządzeniami domowymi za pomocą jednej platformy?

Connect Life

Żyjemy w złotej erze technologii. Oprócz naszych smartfonów, coraz więcej urządzeń, które używamy na co dzień, korzysta z zalet łączności sieciowej, dzięki czemu nasze życie staje się prostsze i łatwiejsze. W 2018 r. liczba podłączonych do sieci urządzeń na całym świecie wynosiła „jedynie” 22 miliardy  i przewiduje się, że do 2030 r. liczba ta wzrośnie do ponad 50 miliardów. Inteligentne urządzenia domowe są już dostępne na rynku od dłuższego czasu, a inteligentne domy mają przynieść kolejny wielki boom technologiczny. Jednak wyzwaniem jest to, jak bezproblemowo zarządzać wszystkimi tymi urządzeniami i w pełni wykorzystywać ich możliwości. Posiadanie jednej, zintegrowanej platformy, która łączy wszystkie urządzenia domowe w jednym miejscu, sprawia, że zarządzanie i ich monitorowanie staje się proste. Przyjrzyjmy się niektórym korzyściom, jakie daje taka platforma do sterowania inteligentnym domem, nazywana również platformą smart living.

Podłącz wszystkie urządzenia do tego samego systemu

Pierwsza i najważniejsza zaleta korzystania ze zintegrowanej platformy do sterowania inteligentnym domem wynika z czysto pragmatycznych pobudek. Po prostu większość z nas nie lubi komplikować sobie życia i woli proste rozwiązania. W odniesieniu do zarządzania urządzeniami domowymi najprostszym rozwiązaniem jest podłączenie ich wszystkich do tej samej platformy dla inteligentnego domu, nawet jeśli urządzenia pochodzą od różnych producentów. ConnectLife jest platformą, która umożliwia łączenie ze sobą wszystkich inteligentnych urządzeń gospodarstwa domowego marek Hisense, Gorenje, ASKO i ATAG. Oznacza to, że do monitorowania inteligentnego domu możesz używać tylko jednej aplikacji. Założeniem ConnectLife jest stworzenie „więzi” jej użytkowników z domem, aby zapewnić im zupełnie nowe możliwości w zakresie obsługi urządzeń domowych. Zapomnij o uciążliwym i czasochłonnym przełączaniu się między kolejnymi aplikacjami w celu zarządzania pracą różnych sprzętów.

Korzystaj z telefonu komórkowego, aby mieć łatwy dostęp

ConnectLife pozwala na monitorowanie i sterowanie pracą urządzeń domowych z dowolnego miejsca. Wyobraź sobie, że możesz włączyć piekarnik na kilka minut przed przyjściem do domu i mieć gotowy ciepły obiad. Albo sprawdzić w inteligentnym piekarniku, w którym piecze się pizza, ile jeszcze czasu potrzebuje, aby była gotowa. Ustaw ogrzewanie lub chłodzenie domu o określonej porze dnia, włączaj pranie lub sprawdzaj, jakie produkty masz w lodówce. A wszystko to na wyciągnięcie ręki, bez ruszania się z wygodnej kanapy.

Przydatne powiadomienia i sterowanie głosowe

Po podłączeniu do platformy smart living wszystkich urządzeń zaczną one ze sobą współpracować, aby ułatwić Ci życie. Za pomocą aplikacji, możesz otrzymywać powiadomienia na swoje urządzenie mobilne, a także wyświetlać je na ekranie telewizora, dzięki czemu na pewno nic Ci nie umknie. Kolejną funkcją, której nie można pominąć, jest sterowanie głosowe, co pozwoli Ci włączyć piekarnik, aby już się rozgrzewał, gdy będziesz jeszcze kroił warzywa na kolację.

Czuj się bezpiecznie, gdy jesteś z dala od domu

Olbrzymią zaletą korzystania z platform dla inteligentnych domów jest to, że możesz czuć się bezpiecznie i spokojnie nawet wtedy, gdy jesteś poza domem. Na pewno znasz to uczucie, gdy po wyjściu z domu zastanawiasz się, czy wyłączyłeś piekarnik lub czy nie zostawiłeś otwartych drzwi od lodówki. Dzięki ConnectLife możesz być spokojny. W mgnieniu oka sprawdzisz, czy wszystkie urządzenia w domu są wyłączone i bezpieczne. To bardzo przydatna funkcja, gdy wyjeżdżasz na urlop.

Szybki dostęp do instrukcji obsługi, najczęściej zadawanych pytań oraz inspirujących treści

Co więcej, aplikacja ConnectLife, która jest już dostępna w sklepach Apple Store, Google Play, Huawei App Gallery oraz Amazon Appstore, udostępnia szczegółowe informacje o wszystkich Twoich urządzeniach AGD, w tym instrukcje obsługi, FAQ i inne inspirujące treści. Już nie musisz szukać w sieci informacji, np. o ustawianiu urządzenia – dzięki platformie smart living wszystko to masz na wyciągnięcie ręki.

Przyszłość inteligentnych domów i systemów łączności rysuje się w jasnych barwach. Dzięki korzystaniu ze zintegrowanej platformy smart living wykonywanie obowiązków domowych stanie się łatwe i proste, a Ty będziesz mieć więcej czasu na cieszenie się tym, co dla Ciebie naprawdę ważne.